Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Liczy się wspólne trwanie

W Światowy Dzień Chorego odbyła się pielgrzymka osób chorych, starszych, emerytów i rencistów do sanktuarium w Lubecku, organizowana tutaj od 1996 roku.

Jak co roku zgromadziła pełny kościół wiernych, którzy przed Cudownym Medalionem z wizerunkiem Matki Bożej proszą o zdrowie dla siebie i swoich bliskich. Obchodom XXVII Dnia Chorego towarzyszyły słowa "Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie" (Mt 10,8).

Spotkanie rozpoczęło się poranną modlitwą różańcową, później odprawiona została Msza św., której przewodniczył i homilię wygłosił bp Jan Kopiec.

– Każda choroba i cierpienie w jakiś sposób onieśmiela nas i czujemy się sparaliżowani, ponieważ nie potrafimy przywrócić uśmiechu na ustach osób dookoła nas. Jednak liczy się przede wszystkim wspólne trwanie na drodze prowadzącej do zauważenia Bożej woli, która wiedzie nas do chrześcijańskiej dojrzałości – mówił w kazaniu.

Po homilii kapłani udzielili sakramentu namaszczenia chorych, do którego przystąpili niemal wszyscy obecni. Na zakończenie, jeszcze przed ogólnym błogosławieństwem, wierni podchodzili do indywidualnego błogosławieństwa lurdzkiego Najświętszym Sakramentem.

Liczy się wspólne trwanie   Podczas pielgrzymki udzielany był sakrament namaszczenia chorych Jan Maniura

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy