Zbiórka wciąż trwa

Już ponad milion złotych udało się zebrać na leczenie 3-letniego Mikołaja, któremu groziła amputacja oka. Ale to nie koniec akcji - w planach jest jeszcze kilka wydarzeń charytatywnych.

Mikuś Rozrabiaka już wygania z oczka raka - można by sparafrazować hasło akcji, dzięki której udało się zebrać ponad milion złotych na leczenie chorego chłopca.

Mikołaj Smol ma 3 lata, pochodzi ze Strzebinia. W połowie grudnia wykryto u niego siatkówczaka, nowotwór złośliwy oka. Chłopiec bardzo szybko rozpoczął chemioterapię i nowy rok rodzice witali z nim już na onkologii. Jednak gdy lekarze oznajmili, że dziecko „najwyżej straci oczko”, trzeba było szukać pomocy za granicą.

Najlepszym wyborem okazała się klinika Memorial Sloan Kettering Cancer w Nowym Jorku. To jedyny szpital w Stanach Zjednoczonych z tak zaawansowaną onkologią okulistyczną.

Na oddział dr. Davida Abramsona zjeżdżają lekarze z całego świata, by uczyć się niszczenia nowotworu zlokalizowanego w gałce ocznej poprzez podanie chemii bezpośrednio do guza, tak by nie wyniszczać całego organizmu i ocalić oko przed amputacją.

Ale leczenie za oceanem, choć daje największe nadzieje na powrót do zdrowia, kosztuje fortunę. Ratowanie wzroku i życia Mikołaja wyceniono na milion złotych. Nagłośniona w internecie akcja "Mikuś Rozrabiaka chce wygonić z oczka raka" odbiła się szerokim echem.

Dzięki wsparciu wielu ludzi dobrej woli tę zawrotną kwotę udało się zebrać w błyskawicznym tempie i już na początku lutego chłopiec wyleciał do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozpoczął terapię. Jednak zbiórka na pokrycie kosztów organizacyjnych leczenia wciąż trwa.

Już w najbliższą niedzielę, 10 lutego, o 15.30 w sali bankietowej Havanna w Strzebiniu rozpocznie się rodzinny festyn charytatywny "Muzykanci dla Mikusia". W programie m.in. warsztaty kulinarne z finalistą programu "Masterchef" Mateuszem Güncelem, pokaz taneczny salsy kubańskiej, występ orkiestry dętej ze Strzebinia, a o 21.00 koncert zespołu Oberschlesien i po nim zabawa taneczna. Wstęp wolny.

Tydzień później, 17 lutego, drużyna Spartan Team organizuje bieg charytatywny nad zalewem Zielona w Kaletach. Dzieci wystartują o 11.00, a bieg główny ruszy o 12.00. Zapisy TUTAJ.

W kolejną niedzielę, 24 lutego o 16.30 w kościele pw. Świętego Krzyża w Strzebiniu odbędzie się koncert zespołu Wszystkiego Dobrego, który zaśpiewa piosenki do wierszy ks. Jana Twardowskiego.

Natomiast 22 marca o 18.00 w Domu Kultury w Koszęcinie rozpocznie się koncert charytatywny z udziałem znanych artystów (szczegóły zostaną podane na plakatach pod koniec lutego).

W trakcie wszystkich wydarzeń będzie można wesprzeć leczenie Mikołaja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..