GN 37/2021 Archiwum

W tym tygodniu… (4-11.02.2019)

Zbliżają się kolejne rekolekcje i obchody Światowego Dnia Chorego.

W kaplicy GCR „Repty” w środę rozpoczną się trzydniowe rekolekcje przed Światowym Dniem Chorego pt. „Z Aniołem Stróżem przez życie”. Prowadzić je będzie s. Agnieszka Mazur ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów. Codziennie od 6 do 8 lutego o 17.00 będzie Eucharystia, a po niej, o 18.15 – konferencja siostry. W sobotę 9 lutego o 18.15 udzielany będzie sakrament chorych. W niedzielę 10 lutego o 9.30 Mszy św. w intencji chorych przewodniczyć będzie bp Jan Kopiec, a o 15.00 odbędzie się nabożeństwo za chorych z błogosławieństwem lurdzkim.

Dzień Chorego obchodzony będzie także w wielu innych miejscach, np.:

  • 11 lutego o 10.00 w sanktuarium Matki Bożej w Lubecku odbędzie się pielgrzymka osób starszych, niepełnosprawnych, chorych, emerytów i rencistów. Eucharystii przewodniczyć będzie bp Jan Kopiec.
  • W kościele św. Kamila w Zabrzu 11 lutego o 10.30 odbędzie się modlitwa różańcowa, a o 11.00 – Eucharystia z sakramentem namaszczenia chorych i błogosławieństwem lurdzkim.
  • W Gliwicach 11 lutego o 13.30 w kaplicy Centrum Onkologii Eucharystii przewodniczyć będzie bp Jan Kopiec.

Ponadto w tym tygodniu w Zabrzu-Mikulczycach odbędzie się spotkanie w ramach Kawiarenki dla Rodziców, do której zawsze można dołączyć. Wstęp jest wolny. Tym razem będzie o towarzyszeniu dzieciom w ich rozwoju seksualnym.

Można też ciągle zapisywać się na rekolekcje lectio divina, które w Kokotku dla wszystkich zainteresowanych prowadzić będzie ks. Rafał Ziajka SDS z salwatoriańskiego Centrum Formacji Duchowej w Krakowie.

Szczegóły w naszej rubryce Zaproszenia na gliwice.gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama