Nowy numer 14/2020 Archiwum

Okobus stanie na Koperniku

Bezpłatne i bezinwazyjne badania odbędą się 4 lutego w Gliwicach.

Fundacja NEUCA dla Zdrowia zaprasza do tzw. okobusu, który stanie na osiedlu Kopernika.

Podczas badania oceniona zostanie powierzchnia oka oraz jakość filmu łzowego. Po zakończonej wizycie pacjent otrzyma wynik badania wraz informacją o dalszych zaleceniach.

ZSO to grupa schorzeń związanych ze zmienionym składem, zmniejszoną produkcją łez lub nadmiernym łzawieniem. Prowadzi to do wysychania rogówki oraz spojówki. Zespół suchego oka często towarzyszy także innym dolegliwościom i chorobom, m.in. menopauzie, chorobom autoimmunologicznym i dermatologicznym. Cierpią na niego również palacze. Typowe objawy to uczucie piasku pod powiekami, łzawienie, suchość oczu, pieczenie, ból, zaczerwienienie, zwiększona ilość śluzu czy światłowstręt. Na ZSO jest narażony każdy z nas, zwłaszcza w okresie grzewczym.

Badania odbywać się będą 4 lutego od 10.00 do 16.00. Niezbędna jest wcześniejsza rejestracja w aptece przy ul. Kopernika 16 (tel. 32 238 12 44), w pobliżu której stanie okobus.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama