Nowy numer 09/2020 Archiwum

Modlitwa przy grobie

Episkopat diecezji zielonogórsko-gorzowskiej wspólnie z rodziną sługi Bożego bp. Wilhelma Pluty, kapłanami i wiernymi modlili się 26 stycznia w gorzowskiej katedrze.

33. rocznica tragicznej śmierci bp. Wilhelma Pluty minęła 22 stycznia. W przeddzień diecezjalnych obchodów rocznicowych, zaplanowanych na 27 stycznia w kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp., mieszkająca na Śląsku najbliższa rodzina sługi Bożego stanęła przy grobie krewnego - ordynariusza kierującego diecezją gorzowską przez 28 lat. Ze względu na stan zdrowia zabrakło siostry bp. Wilhelma Pluty, Bronisławy Żak oraz ks. Krzysztofa Żaka.

– Obejmujemy modlitwą proces beatyfikacyjny sługi Bożego, prosząc o pomoc w harmonijnym przebiegu i zakończeniu. Prosimy również, aby modlitwa zjednała błogosławieństwo dla całej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, szczególnie dla kapłanów polecanych wstawiennictwu bp. Wilhelma – powiedział bp Tadeusz Lityński.

Ordynariusz przypomniał fragment nauczania sługi Bożego o kapłaństwie – „W dniach zmagania się w człowieku dobra i zła, chcącego porwać człowieka w swoje tryby miażdżącego mechanizmu; w obliczu styku życia i śmierci, uświadamiającego człowiekowi bezpowrotność przemijania wszystkiego, co ziemskie, przy boku człowieka stoi ksiądz, aby z człowiekiem dzielić jego losy. Aby z woli Chrystusa służyć braterską posługą, aby nie dopuszczać do zwycięstwa zła w człowieku, aby chronić przed beznadziejnością czy rozpaczą”.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama