Nowy numer 08/2020 Archiwum

Solidna reprezentacja

Z naszej diecezji na Światowe Dni Młodzieży wyjechało ponad 70 osób.

Najliczniejsza grupa liczy 50 osób, jest z nią bp Andrzej Iwanecki i kilku księży. Do Panamy wyruszyła 14 stycznia przez Kraków i Frankfurt. – Podróż przebiegła bez najmniejszego problemu, wszyscy dotarli cali i zdrowi. Przywitano nas tutaj bardzo serdecznie – mówi ks. Artur Pytel, koordynator ŚDM w diecezji gliwickiej. Pierwsze dni młodzież spędziła w Capirze w archidiecezji panamskiej (ok. 60 km na południe od miasta Panamy).

To był czas na integrację, zabawę i zwiedzanie okolicy. Później grupa udała się na Tydzień Misyjny do miejscowości Ciricito, która też należy do parafii Capira. – Wszystko tutaj jest przepełnione otwartymi sercami mieszkańców. Bardzo się starają i dzielą tym, co najpiękniejsze. Mamy także stałą opiekę policji, która nas konwojuje i strzeże podczas całego dnia. Jest to raczej profilaktyka, bo czujemy się bardzo bezpiecznie – relacjonuje ks. Pytel.

Po Dniach w Diecezji wszyscy przeniosą się do stolicy Panamy, by uczestniczyć w centralnych wydarzeniach ŚDM.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama