Nowy numer 14/2020 Archiwum

Artur Orman: Bezpieczeństwo zależy od ludzi, nie tylko od prawa

Zabezpieczeniem imprez masowych zajmują się organizatorzy, natomiast policja wkracza do akcji, jeśli organizatorzy ją wezwą, albo jeśli policjanci widzą, że coś się dzieje - tłumaczył w Radiu eM podinsp. Artur Orman.

Artur Orman: bezpieczeństwo zależy od ludzi, nie tylko od prawa (16.01.2019)
Radio eM
Naczelnik Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach mówił w "Rozmowie poranka", że wokół zmian w ustawie o imprezach masowych są w Polsce dwa stanowiska: organizatorzy zwykle uważają, że jest zbyt wymagająca, natomiast policjanci są zdania, że wymaga raczej doprecyzowania niektórych zapisów. Zwrócił też uwagę, że to nie policja, a ochrona wynajęta przez organizatorów odpowiada za tego typu imprezy. Wśród agencji ochroniarskich są oczywiście, jak w każdej branży, firmy lepsze i gorsze. Dlatego dobrze byłoby częściej dokonywać kontroli. Jakość kontroli zależy tymczasem od zaangażowania dokonujących je ludzi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama