Nowy numer 3/2019 Archiwum

Polska marka

– Gdyby profesor mógł nam teraz z góry coś powiedzieć, to myślę, że byłby zadowolony – mówi o założycielu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” obecny dyrektor Zbigniew Cierniak.

Wiele lat temu w bożonarodzeniowych życzeniach prof. Stanisław Hadyna mówił: „Dziś tak mało ciepła i spokoju na świecie. Człowiek, mijając człowieka, ziębnie z chłodu i kołnierz podnosi do góry. Patrzy z niepokojem w przyszłość, tęskni do innego, lepszego świata niż ten wokoło, pełen niepewności, biedy i smutku. Szukamy miejsc bezpiecznych i spokojnych, zagubionej drogi do krainy dziecinnej szczęśliwości. I raz do roku odkrywamy wciąż na nowo, może wbrew rozumowi, że może to być droga do Betlejem”. Te słowa również dzisiaj brzmią niezwykle aktualnie. Przypominamy je na początku 2019 roku, który w województwie śląskim będzie obchodzony pod patronatem Stanisława Hadyny.

Dostępne jest 15% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy