Nowy numer 49/2022 Archiwum

Co w numerze? #5

W "Gościu Gliwickim" na uroczystość Objawienia Pańskiego można przeczytać m.in. o Trzech Królach, którzy zdobią kościoły naszej diecezji.

W najnowszym numerze znalazły się także teksty o freskach odkrytych w Sadowie i o kamiennych godach państwa Marii i Leszka Gruszczyńskich, którzy świętowali 70. rocznicę ślubu w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Piszemy również o różnych szopkach - ze sznurka, z Ameryki Południowej i śląskich betlyjkach, które można oglądać w Gliwicach i Bytomiu. Jest też relacja z eliminacji rejonowych Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika.

Zupełnie innych charakter ma tekst o bardzo ważnej wystawie, otwartej jeszcze przed świętami w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich w Gliwicach. 

Zamiast tradycyjnej kroniki z ostatniego tygodnia, zamieszczamy wybiórczy przegląd wydarzeń diecezjalnych w 2018 roku. Spośród niezliczonej ilości informacji przypominamy pięć, które uznaliśmy za najważniejsze dla Kościoła gliwickiego.

Jak zwykle w numerze podajemy wiele zapowiedzi tego, co nas czeka w najbliższym czasie, a co można śledzić także na bieżąco na naszej stronie gliwice.gosc.pl.

Więcej "Gościu Gliwickim" na 6 stycznia 2019 roku i w e-wydaniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy