Nowy numer 09/2024 Archiwum

Bal panamski w Gliwicach

To będzie zabawa na pół tysiąca młodych ludzi.

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na bal, który odbędzie się 26 stycznia, kiedy w Panamie będą trwały Światowe Dni Młodzieży.

Spotkanie rozpocznie się Mszą św. w akademickim kościele św. Alberta Wielkiego, potem wszyscy przemaszerują w korowodzie do Areny Gliwice, gdzie o 20.00 rozpocznie się Śląski Bal Panamski. Imprezę poprowadzi Paweł Jagodziński, znany katolicki wodzirej.

- Młodzi ludzie lubią wyzwania - mówi ks. Marcin Paś, diecezjalny duszpasterz młodzieży. - I na pewno takim wyzwaniem jest przeżywanie swojej wiary, nie tylko w kościele na jakimś nabożeństwie, ale również między ludźmi. Na przykład na balu, który też można potraktować jak takie wyzwanie, gdzie dobrze się bawiąc, będziemy pamiętać, w łączności z Panamą, o duchowym wzmocnieniu - wyjaśnia.

Bal panamski w Gliwicach   Materiały organizatora W 2016 roku przed i po ŚDM w Krakowie odbyły się takie studniówki w Katowicach. W balu, który odbędzie się w Gliwicach, mogą uczestniczyć osoby w wieku od 16 do 35 lat (niepełnoletni za zgodą rodziców). Do końca grudnia koszt udziału w zabawie to 65 zł, w styczniu 80 zł.

Wszystkie szczegóły i rejestracja TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy