Nowy numer 08/2020 Archiwum

Wśród zmarłych górników są mieszkańcy Zabrza i Gliwic.

Niedziela będzie dniem żałoby narodowej.

Większość z dwunastu polskich górników, którzy zginęli w czwartkowej katastrofie w kopalni w Karwinie w Czechach, mieszkała w województwie śląskim. Trzej byli z województw: wielkopolskiego, świętokrzyskiego i kujawsko-pomorskiego.

Jak informuje wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, zmarli z woj. śląskiego byli mieszkańcami Zabrza, Chałupek, Gliwic, Jastrzębia-Zdroju, Goleszowa, Cieszyna, Mysłowic i powiatu będzińskiego.

Niedziela 23 grudnia, została ogłoszona przez prezydenta RP dniem żałoby narodowej.

Na stronie gliwice.eu poinformowano, że pamięć o górnikach zostanie uczczona minutą ciszy podczas przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju (23 grudnia, ok. godz. 18.15 na rynku). Występów podczas kończącego się jarmarku nie odwołano.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama