GN 42/2019 Archiwum

Badanie nie boli i nie trzeba za nie płacić

Na placu Krakowskim w Gliwicach 7 i 8 stycznia stanie mammobus. Można zarejestrować się na badanie.

Mammografia jest ważnym badaniem w zwalczaniu raka piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie zmian chorobowych na bardzo wczesnym etapie, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza.

Badanie, które odbędzie się 7 i 8 stycznia w mammobusie na placu Krakowskim w Gliwicach jest refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia i nie wymaga żadnego skierowania. Mogą w nim uczestniczyć ubezpieczone kobiety w wieku od 50 do 69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi i jednocześnie: w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu NFZ lub otrzymały wynik ze wskazaniem do wykonania badania po 12 miesiącach (dotyczy kobiet, u których w rodzinie wykryto raka piersi u matki, siostry, córki lub w badaniu genetycznym stwierdzono mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2).

Żeby skorzystać z badania, należy się wcześniej zarejestrować pod nr. tel. 58 666-24-44 lub przez stronę mammo.pl/formularz.

Istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, dlatego warto mieć ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii. Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL, warto więc przygotować dowód osobisty przed połączeniem telefonicznym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama