Nowy numer 08/2020 Archiwum

Komercja wypiera tradycję

Popularny konkurs „W żłóbku na sianie” odbył się w Zabrzu po raz ostatni. Czy jest szansa na reaktywację?

Chyba formuła naszego konkursu spowszedniała. Chyba dzieci, młodzież, nauczyciele, rodzice, wychowawcy mają inne priorytety. Chyba uczą dzieci tego, że tylko pieniądz jest ważny, że przed świętami są festyny, kiermasze i różnego rodzaju spotkania, gdzie trzeba coś sprzedać, coś zarobić, żeby móc coś z tego zrobić – mówiła podczas podsumowania tegorocznej edycji Teresa Put, dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 3, które jest organizatorem konkursu.

– Rozmawiałam z różnymi ludźmi i jest mi tak bardzo przykro, ale twierdzę, że po prostu formuła naszych spotkań świątecznych powinna zostać zamknięta – mówiła. Wyjaśniła przy tym, że jest to zbyt duże i angażujące przedsięwzięcie organizacyjne jak na tak mały odzew. – Jeśli będą głosy, że trzeba wrócić, to za kilka lat wrócimy – zadeklarowała.

W tym roku z całego miasta na konkurs wpłynęło ponad sto prac. 17 lat temu było to 700 prac, a samych szopek ponad 180.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama