GN 08/2020 Archiwum

Żeby życie przynosiło owoc

Po raz pierwszy po generalnym remoncie w kościele Świętej Rodziny w Bytomiu-Bobrku obchodzono uroczystość św. Barbary.

Mszy barbórkowej przewodniczył bp gliwicki Jan Kopiec, a koncelebrował ją ks. proboszcz Dariusz Pietraś, który pełni też funkcję kapelana Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” przy KWK „Bobrek-Centrum”. W kazaniu bp Jan Kopiec mówił o św. Barbarze i poruszył wiele tematów: trudu pracy i wartości współpracy, wierności Chrystusowi czy potrzeby porządku duchowego.

Zwrócił też uwagę, że ziemia, która jest miejscem pracy i rozwoju, domaga się równocześnie naszej troski, by nie eksploatować jej ponad miarę i w sposób nieprzewidywalny. − Trzeba wiedzieć, że życia na tej ziemi nie mamy do naszej wyłącznej dyspozycji. Trzeba nauczyć się pokory i bardzo głębokiego związania się z Chrystusem. Bo jeżeli ziarno, wpadłszy w ziemię, nie obumrze, nie przynosi plonu. Życie czło- wieka, jeżeli nie jest świadomie kierowane, nie przynosi owocu − powiedział.

Więcej o odremontowanym kościele na ss. VI–VII.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama