Polska z najgorszym powietrzem w Unii Europejskiej

Raport Najwyższej Izby Kontroli nie pozostawia suchej nitki na jakości powietrza w Polsce. Kontrola wykazała również, że za mało pieniędzy wydajemy na walkę ze smogiem.

Polska z najgorszym powietrzem w Unii Europejskiej   Orkiestra podczas COP24 Marcin Iciek /Radio eM Nieopodal miejsca, gdzie odbywa się szczyt klimatyczny, w dawnej siedzibie Muzeum Śląskiego, gdzie obecnie administruje Metropolia Górnośląsko Zagłębiowska, odbyła się Debata "Jakość powietrza w Europie i Polsce - wyzwania, szanse i zagrożenia". Krzysztof Kwiatkowski, prezes Najwyższej Izby Kontroli, ogłosił, że spośród wszystkich państw Unii Europejskiej Polska jest najbardziej zanieczyszczona - ma najgorszą jakość powietrza. Kontrola NIK objęła lata 2014-2017 i została zestawiona z kontrolą międzynarodową.

Prezydent COP24 Michał Kurtyka już na początku szczytu informował, że w sobotę 8 grudnia odbędzie się sesja plenarna, na której przedstawione zostaną efekty negocjacji i zadania na drugi tydzień konferencji. Tymczasem ekolodzy apelują, nawołują, zachęcają. Eddy Perez z organizacji ekologicznej CAN wskazywał, że tydzień powoli dobiega końca. Jesteśmy bliżej ustalenia kluczowych części tak zwanego katowickiego Rule Booka. Ale są różnice.

Las i gospodarka leśna to temat przewodni w Pawilonie Polskim podczas piątego dnia szczytu klimatycznego w Katowicach. Pojawiła się nawet reprezentacyjna orkiestra.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..