Nowy numer 50/2018 Archiwum

Świat na Górnym Śląsku

Do 14 grudnia trwa szczyt klimatyczny ONZ – COP24. Do Katowic w tych dniach przyjeżdża od 20 do 30 tys. delegatów z prawie 200 państw.

Spotykamy się w samym sercu Górnego Śląska, w Katowicach. To miasto stanowi modelowy przykład, jak prowadzona konsekwentnie przez lata polityka transformacyjna, będąc jednocześnie polityką wrażliwą na czynnik ludzki, pomaga stworzyć dogodne warunki dla rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw w ośrodku przemysłu ciężkiego, wydobywczego. Co więcej, Katowice zaliczane są obecnie do grona najbardziej zielonych miast w Polsce, w których lasy zajmują ponad 40 proc. ogólnej powierzchni. Czy to przy tym nie zadziwiające, a zarazem symboliczne, że konferencja COP24 odbywa się dokładnie w tym samym miejscu, w którym kiedyś czynna była kopalnia węgla? – mówił na ceremonii otwarcia prezydent Polski Andrzej Duda.

Dostępne jest 34% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy