Nowy numer 09/2020 Archiwum

Co w numerze? #2

Wydarzenia w regionie w ostatnim tygodniu zdominował COP-24. A w diecezji mamy już przygotowania do Bożego Narodzenia i… balu panamskiego. Odwiedziliśmy też parafialną izbę pamięci w Woźnikach.

W „Gościu Gliwickim" na 9 grudnia zamieszczamy informację z ceremonii otwarcia szczytu klimatycznego ONZ – COP24, który potrwa do 14 grudnia. Do Katowic w tych dniach przyjeżdża od 20 do 30 tys. delegatów z prawie 200 państw.

W najnowszym numerze także o tym, dlaczego dwóch naszych księży – były i obecny dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjnego w Rusinowicach pojechali do Warszawy na inaugurację 25. edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Jest też m.in. o odezwie biskupa gliwickiego na Adwent, w której zapowiada reorganizację kurii i sieci dekanatów, oraz o Śląskim Balu Panamskim, który podczas Światowych Dni Młodzieży odbędzie się w Arenie Gliwice.

– To był spontaniczny pomysł, który zrodził się przy porządkach i remontach – mówi o niedawno otwartej parafialnej izbie pamięci ks. Roman Pilorz, proboszcz w Woźnikach. W tekście o tej inicjatywie można dowiedzieć się np. do czego służy polityka albo manipularz.

Nowy "Gość Gliwicki" na 9 grudnia jest już dostępny w wersji papierowej oraz w e-wydaniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama