Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Bytom chce zlikwidować bariery architektoniczne

Krzywe chodniki, strome krawężniki czy nierówna nawierzchnia - to codzienne problemy osób poruszających się na wózkach inwalidzkich w Bytomiu.

Bytom chce zlikwidować bariery architektoniczne   Schody na rynku to bariera architektoniczna w Bytomiu Agata Nurek /Radio eM W mieście powstał właśnie zespół do spraw dostosowania przestrzeni miejskiej do potrzeb osób niepełnosprawnych. Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, który powołał nowe ciało, sam wziął udział w specjalnym doświadczeniu i na wózku przemierzył kilka bytomskich ulic.

Zespół zajmie się likwidacją istniejących barier  w przestrzeni publicznej, ale także zadba o to, by nie powstawały nowe. Jakie nadzieje z jego powstaniem wiąże Michał Rataj, jeden z niepełnosprawnych mieszkańców Bytomia?


W skład zespołu wchodzą naczelnicy wydziałów Urzędu Miasta w Bytomiu oraz strona społeczna. Przewodniczącym  został wiceprezydent Bytomia Michał Bieda. Zespół powołano dziś nieprzypadkowo, obchodzimy bowiem Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

Bytom chce zlikwidować bariery architektoniczne   Krzywe chodniki w Bytomiu Agata Nurek /Radio eM

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy