Nowy Numer 38/2019 Archiwum

Rajza po muzeum na COP24

Muzeum Śląskie w Katowicach włącza się w organizację imprez towarzyszących i wydarzeń w ramach trwającego Szczytu Klimatycznego. Dla gości instytucja przygotowała szereg atrakcji.

Kolejna propozycja to prezentacja nagrodzonych fotografii z konkursów World Press Photo z lat 2016-2018, które przedstawiają nasz świat przyrody i wpływ człowieka na środowisko. Wystawę można oglądać do 14 grudnia na poziomie -2, obok biblioteki, w budynku administracyjnym Muzeum Śląskiego.

"Ciemna strona węgla" to wystawa, która powstała jako praca dyplomowa twórców z poznańskiej School of Form. Jej autorami są młodzi artyści Michalina Jasińska i Łukasz Lisowski. To projekt z obszaru designu krytycznego, który w niekonwencjonalny sposób przybliża problematykę związaną ze spalaniem węgla kamiennego - jako materiału, a nie paliwa.

Powstałe obiekty, czyli klocki, urna i świeca, skłaniają bardziej do zadawania pytań niż udzielania odpowiedzi. Dodatkowo ich wątpliwa funkcjonalność kłóci się z oczywistym przeznaczeniem, co ma wzbudzać refleksję na temat odpowiedzialności projektanta i roli pojedynczego człowieka w przyczynianiu się do powstrzymania zmian klimatycznych, a także skłaniać do zastanowienia, czy ten potencjalnie przyszły świat jest tym, w którym chcielibyśmy żyć.

Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających do 31 grudnia na poziomie 0 w budynku administracyjnym Muzeum Śląskiego.

To tylko część z wielu propozycji Muzeum Śląskiego na czas trwania Szczytu Klimatycznego COP24 w Katowicach. Więcej informacji TUTAJ.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL