Nowy numer 42/2021 Archiwum

O życiu myślą obrazami

Wystawa prac uczniów klasy dzieci autystycznych w Gliwicach.

Jutro odbędzie się wernisaż niezwykłej wystawy. Znajdą się na niej prace uczniów, którzy otaczającą rzeczywistość odbierają w inny sposób niż ich rówieśnicy.

- Pragniemy pokazać ten świat, cudowny świat widziany oczami naszych dzieci - wyjaśnia Mieczysław Karaczyn, ojciec 15-letniego Filipa, ucznia Szkoły Życia w Zespole Szkół Ogólnokształcących Specjalnych nr 7 w Gliwicach. - Chcemy pokazać ich wrażliwość, której nam, dorosłym, nieraz w tej szarej rzeczywistości brakuje. Świat przedstawiony ich możliwościami, tak jak potrafią. To wszystko wymaga oczywiście trudu, poświęcenia i wielkich serc wszystkich pracujących z naszymi dziećmi - czy to w szkole, czy poza nią. Przez tę wystawę chcemy powiedzieć, że warto kochać nasze dzieci pełną i mądrą miłością - dodaje.

O życiu myślą obrazami   Plakat zapraszający na wystawę Otwarcie wystawy ilustracji „O życiu myślę obrazami” odbędzie się jutro, 29 listopada, o 18.00 w Galerii „NA 6” w Gliwicach (ul. Matejki 6). Będzie można ją oglądać do 27 grudnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama