Nowy numer 39/2023 Archiwum

Młodzi, na bal - i to panamski!

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na niezwykłą imprezę karnawałową w czasie Światowych Dni Młodzieży.

Najpierw wieczorna Msza Święta w kościele akademickim pw. św. Alberta Wielkiego i nabożeństwo do Matki Bożej Starszej - patronki Panamy, a zaraz potem przemarsz w korowodzie do Areny Gliwice, gdzie rozpocznie się Śląski Bal Panamski. Imprezę poprowadzi Paweł Jagodziński, jeden z najbardziej znanych katolickich wodzirejów na Śląsku.

Wydarzenie odbędzie się 26 stycznia 2019 r., czyli w czasie, gdy w Panamie będą trwały Światowe Dni Młodzieży.

- Korowód, w którym pójdziemy w duchu wielkiej radości, przy śpiewach, dźwiękach bębnów i płonących pochodni, ma być "zejściem z kanapy" i przejściem od ofiarowania swojego życia Panu Jezusowi na Mszy Świętej -do dobrej, chrześcijańskiej zabawy - zapowiada diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Marcin Paś.

- Impreza będzie bezalkoholowa, by pokazać, że młodzi, którzy będą przeżywać ŚDM w diecezji, są „do tańca i do różańca”, i potrafią się bawić, jednocześnie mając świadomość trwającego od lat duchowego dzieła wyciągania młodych z miejsca, gdzie są, i zapraszania ich do osobistej relacji z Jezusem - dodaje.

Wydarzenie jest niejako kontynuacją dwóch studniówek, które odbyły się na Śląsku przed i po ŚDM w Krakowie. Można spodziewać się zatem doskonałej zabawy, która rozpocznie się tradycyjnym polonezem, a później nie zabraknie najgorętszych hitów ostatnich lat.

Na bal mogą zapisywać się osoby w wieku od 16 do 35 lat (niepełnoletni muszą okazać deklarację rodziców pozwalającą na uczestnictwo w imprezie). Nie warto zwlekać, bo 500 miejsc może się szybko rozejść - tym bardziej że wraz z upływem czasu koszt uczestnictwa będzie wzrastał. Wejściówki będzie można zamówić również w formie prezentu pod choinkę.

Wszystkie szczegóły i rejestracja TUTAJ.

Młodzi, na bal - i to panamski!   Materiały organizatora

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast