Nowy numer 08/2020 Archiwum

12 miesięcy na zdjęciach

Ośrodek Rehabilitacyjny w Rusinowicach ma nowy kalendarz na rok 2019, w którym obchodzić będzie 25-lecie działalności.

Przygotowany kalendarz jest swego rodzaju przewodnikiem po działalności prowadzonej w niewielkiej wiosce koło Lublińca, do której od wielu lat zjeżdżają niepełnosprawni z różnych stron kraju. Na kartach kolejnych miesięcy umieszczono składankę zdjęć z wydarzeń, charakterystycznych dla danego okresu – od kolędy, przez festiwal młodych talentów, rekolekcje wielkopostne, święcenie pokarmów, nabożeństwa majowe, spartakiadę, obóz szermierczy, pielgrzymki na Jasną Górę, po grudniowe jasełka. Na fotografiach są też zaprezentowani pracownicy i przyjaciele ośrodka, na czele z biskupem Janem Wieczorkiem, który od lat odwiedza pacjentów każdego turnusu.

Kalendarz niesie nadzieję, jest bardzo kolorowy i radosny, mimo że choroba i cierpienie są chlebem powszednim tego miejsca. Ośrodek Rehabilitacyjny, którego patronem jest św. Rafał Archanioł, powstał w Rusinowicach z inicjatywy bp. Czesława Domina, ówczesnego przewodniczącego Komisji Charytatywnej Episkopatu Polski.

Na każdym z trzytygodniowych turnusów przebywa około 80 pacjentów z opiekunami.

Za swoje motto ośrodek przyjął przesłanie św. Augustyna: „Idź przez człowieka, a dojdziesz do Boga”. Jest to równocześnie miejsce pomocy medycznej, rehabilitacyjnej i przygotowania niepełnosprawnych do sakramentów świętych, co wyróżnia go spośród innych podobnych placówek.

O szerokiej działalności można też przeczytać w wydanym kalendarzu, który ma charakter cegiełki rozprowadzanej przez zaprzyjaźnione parafie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama