GN 08/2020 Archiwum

Pół tony T-shirtów dla Afryki

Wielki odzew na zbiórkę Dzieła Świętego Mikołaja. Koszulki trafią do dzieci z Beninu, Madagaskaru i Zambii, gdzie pracują polscy misjonarze i misjonarki.

Zbiórkę zorganizowało Dzieło Świętego Mikołaja, ruch społeczno-charytatywny działający przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nakle Śląskim. To już druga odsłona projektu - rok temu akcja dotyczyła artykułów papierniczych, których ok. 750 kilogramów popłynęło do Zanzibaru.

Tym razem padło na T-shirty. Mogły być nowe, używane, z nadrukiem lub gładkie, ale ważne, że czyste i niezniszczone. W zbiórkę włączyło się wiele instytucji - przede wszystkim szkoły i przedszkola, ale też ośrodki wychowawcze, szpitale, restauracje, a nawet Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk".

Tylko w jednym dniu koszulki nadeszły z aż 30 placówek w okolicznych miejscowościach, m.in. z Gliwic, Piekar Śląskich czy Tarnowskich Gór. Ale akcja stała się prawie ogólnopolska, bo pomoc napłynęła także z odleglejszych miast, jak Bielsko-Biała, Jastrzębie-Zdrój, Wojkowice, Żory, a nawet Kalisz.

Razem udało się zgromadzić ok. pół tony T-shirtów. Początkowo odzież miała być wysyłana paczkami, ale już w trakcie trwania zbiórki plany niespodziewanie się zmieniły i jednym ze środków transportu będzie statek. Koszulki będą płynąć do Afryki przez 55 dni.

T-shirty zostaną rozdzielone do kilku afrykańskich krajów, gdzie posługują polscy misjonarze i misjonarki - do sierocińca w Beninie prowadzonego przez siostry Misjonarki Miłości, do dzieł misyjnych sióstr boromeuszek w Zambii oraz do misji oblatów na Madagaskarze, gdzie trafią zwłaszcza gładkie koszulki, które będą wykorzystywane do arteterapii.

Więcej informacji o inicjatywach Dzieła Świętego Mikołaja znajdziesz na Facebooku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama