Nowy Numer 43/2021 Archiwum

Norbert, mój tata

W sieci pojawił się najnowszy teledysk Gabrieli Blachy "Tato". To muzyczna opowieść o relacji gliwickiej artystki z jej tatą, zmarłym kilka lat temu muzykiem, Norbertem Blachą.

Gabriela Blacha - Tato [TELEDYSK]
Gabriela Blacha

Teledysk to nietypowa podróż do miejsc, w których Norbert Blacha spędził większość życia. Wspólnie z Gabrielą, odbiorcy klipu mogą odwiedzić studio nagrań założone przez jej tatę, siąść przy organach w kościele, w którym Norbert był organistą i spędzić czas przy rodzinnym stole. Na kolejnych kadrach przeszłość miesza się z teraźniejszością.

- Jeśli kogoś nam brakuje, tak jak mnie brakuje mojego taty, to patrząc perspektywą Nieba, musimy pamiętać, że wszystko jeszcze przed nami. Tęsknota w nas siedzi i to jest normalne, wręcz wskazane. Czy mogłoby być inaczej, kiedy kogoś bardzo kochamy? - pyta artystka.

Chciałam jednak, aby ten utwór nie był typowym wyciskaczem łez. Moje wspomnienia z tatą są mega radosne. Stworzyłam ten teledysk, a wcześniej - samą kompozycję, po to, by podzielić się moją radością i mieszającą się z nią wielką nadzieją na ponowne spotkanie. Wierzę, że odbiorcy właśnie to usłyszą w moim kawałku - dodaje.

Norbert Blacha był cenionym polskim muzykiem, kompozytorem, aranżerem i wykładowcą Akademii Muzycznej w Katowicach. Był również jednym z najbardziej znanych twórców muzyki religijnej w Polsce. Zmarł zimą 2012 roku. Jego córki kontynuują rodzinną muzyczną tradycję. 

„Tato” to czwarty wideoklip stworzony do utworów tworzących płytę „Jakubowy dar”. Wcześniej w sieci ukazały się klipy do piosenek „Mamo”, „Jakubowy Dar” oraz „Pasterzem moim jest Pan”. Dwa pierwsze, razem z utworem „Tato” tworzą swego rodzaju rodzinną klamrę, opowiadając o relacjach z najbliższymi i o tym, że prawdziwa miłość, również ta rodzicielska, trwa wiecznie.

Wszystkie teledyski można zobaczyć na kanale Gabrieli Blachy w serwisie YouTube, a całej płyty posłuchać zarówno na YouTube jak i Spotify.

Teledysk został zrealizowany przez Kamilę i Jakuba Chojnackich z Onde Studio.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama