Nowy numer 38/2023 Archiwum

Kto zostanie Bohaterem Katechezy?

Rozpoczęła się w diecezji gliwickiej III edycja plebiscytu, organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

W pierwszym etapie, który potrwa do końca lutego uczniowie, dyrektorzy szkół i duszpasterze parafii mogą zgłosić nauczyciela religii, który ich zdaniem zasługuje na tytuł „Bohatera Katechezy Diecezji Gliwickiej”. Takie zgłoszenie powinno uwzględniać osiągnięcia w pracy, zaangażowanie w dzieła miłosierdzia i współpracę z parafią. Zgłoszone kandydatury oceni kapituła plebiscytu. W drugim etapie (od 1 kwietnia do 31 maja) odbędzie się głosowanie internetowe na FB: Bohater Katechezy Diecezji Gliwickiej.

Celem plebiscytu jest docenienie pracy katechetów pracujących z dziećmi i młodzieżą, poszukiwanie autorytetów i promocja placówek, w których pracują.

Kandydatów można zgłaszać listownie na adres organizatora (Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, ul. 3-go Maja 26, 40-096 Katowice) lub e-mailem na adres : katowice@civitaschristiana.pl.

Zgłoszenie winno zawierać: imię i nazwisko zgłoszonego katechety, nazwę i adres szkoły, w której jest nauczycielem oraz uzasadnienie propozycji, nieprzekraczające jednej strony A4, pozytywną opinię dyrektora szkoły lub duszpasterza, a także zgodę katechety na zamieszczenie danych osobowych oraz wizerunku na potrzeby plebiscytu.

Regulamin dostępny jest na stronie: opolski.civitaschristiana.pl w zakładce Bohater Katechezy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast