Nowy numer 42/2021 Archiwum

Nagrodzeni za nadzieję

W Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark" odbyła się V Gala Honorowych Dawców Nadziei.

Wydarzenie to jest co roku uroczystym podziękowaniem wszystkim życzliwym osobom, wspierającym działania Fundacji „Dom Nadziei” i ośrodka dla uzależnionej młodzieży. Wszystkim, którzy wspierają do dzieło finansowo, dobrym słowem, sympatią, swoją pracą, modlitwą, radą, przyjaźnią i życzliwością .

Podczas gali, która odbyła się 9 listopada wieczorem, wręczono wyróżnionym darczyńcom statuetki „Przyjaciel Fundacji Dom Nadziei”.

W kategorii osoby, która wspiera fundację stale i regularnie, laureatem zostało małżeństwo Magdalena i Marcin Wichowie z Tychów.

Laureatem w kategorii osoby, która regularnie każdego miesiąca wpłaca ustaloną przez siebie kwotę i robi to najdłużej wśród darczyńców, zostało małżeństwo Kamila i Rafał Kordowscy z Wodzisławia Śląskiego.

Laureatem w kategorii firma, organizacja lub osoba najbardziej z nami związana i zaprzyjaźniona został w tym roku Rafał Franz, biznesmen, znany sportowiec, reprezentant i mistrz Polski w futsalu, twarz kampanii „Buduj z nami nadzieję”.

Ponadto przyznano wyróżnienia. „Dziennikarz, który daje nadzieję” – to wyróżnienie otrzymała Telewizja Polska Katowice TVP3, która kręciła o „Domu Nadziei” reportaże do programu „Kalejdoskop dobrych miejsc” i towarzyszy fundacji w ważnych momentach, jak „Urodziny Domu Nadziei” czy „Bytomski Bieg Trzeźwości”. Wyróżnienie odebrała dziennikarka Karolina Machura.

„Wolontariuszem Roku” został Przemysław Siemieniec, prawnik, bankowiec, wykładowca, społecznik i podróżnik. Tego lata podjął się niezwykłej akcji – zaplanował wyprawę „5 milionów kroków dla Domu Nadziei” i wędrował do Santiago de Compostela w intencji remontu „Domu Nadziei”.

W czasie wieczoru zaprezentowano spektakl w reżyserii Justyny Masłowskiej pt. „Orfeusz w piekle”, w którym w rolach głównych wystąpiła młodzież Domu Nadziei, który od 23 lat pomaga uzależnionym w zmianie swojego życia. Obecnie trwają prace remontowe w powstającym ośrodku w Gliwicach, w budynkach po starym gimnazjum. Wstępne prace remontowe ruszyły w połowie października. Na remont potrzebne jest 5 mln zł. Jak pomóc, można przeczytać na stronie Domu Nadziei.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama