Nowy numer 38/2021 Archiwum

Odra na Śląsku?

Jest podejrzenie zachorowania na odrę w województwie śląskim.

Odra na Śląsku?   Szczepic można się w każdym wieku FOTO:HENRYK PRZONDZIONO/GOSC NIEDZIELNY Zarażony odrą jest prawdopodobnie 52 letni mężczyzna, mieszkający na terenie powiatu częstochowskiego - dowiedział się reporter Radia eM Mateusz Kornas.
Materiał z badań jakim mężczyzna został poddany  wysłano do Warszawy. - Z informacji, które mamy wynika, że nie był szczepiony - mówi Renata Cieślik-Tarkota ze śląskiego Sanepidu:


Mężczyzna mógł się dobrowolnie zaszczepić po 19. roku życia, ale póki co nie przekazał informacji by tak się stało. Do takiej dokumentacji nie dotarli też epidemiolodzy. W tym roku w województwie śląskim odnotowano 6 przypadków zachorowań na odrę.

Czy obowiązek szczepień ochronnych będzie kryterium dostania się dziecka do przedszkola? Chcieliby tego inicjatorzy akcji "SZCZEPIMY, BO MYŚLIMY”. W zbiórkę podpisów pod projektem ustawy w tej sprawie włączyła Śląska Izba Lekarska. Jej prezes,  dr Tadeusz Urban jest zdania, że chodzi tu zwłaszcza o bezpieczeństwo tych dzieci, które mają przeciwwskazania do szczepień:


 Do zebranie inicjatorzy mają co najmniej 100 tysięcy podpisów. Do tematu wrócimy w emisji specjalnej radia eM.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama