Nowy numer 39/2023 Archiwum

Dla Boga nie ma bezimiennych

– Chcesz być święty? Chcesz być szczęśliwy? – pytał bp Andrzej Iwanecki wiernych gromadzących się na największej gliwickiej nekropolii.

Na cmentarzu Centralnym w Gliwicach bp Andrzej Iwanecki 1 listopada przewodniczył nabożeństwu za zmarłych. Wcześniej wierni przeszli tam w procesji z kościoła Wniebowzięcia NMP. – W niebie jest wielu świętych, którzy stoją przed majestatem Boga. (…) Dla Boga nie ma bezimiennych. On zna każdego po imieniu – przekonywał biskup. – Gdybyśmy zapytali: „Czy chcesz być święty?”, to może niejeden z nas odpowiedziałby, że to chyba nie dla mnie, że to dla innych. Ale gdybyśmy już zapytali, czy chcesz być szczęśliwy, żyć w klimacie miłości, kochać i czuć się kochanym, czy chcesz doświadczać piękna, dobra i mądrości, to każdy z nas odpowiedziałby pozytywnie – mówił.

Biskup tłumaczył, że „właśnie w niebie – tam, gdzie dzisiaj spoglądamy – jest Pan Bóg, który jest pełnią i który daje nam udział w swoim życiu”. – Niech każdy z nas usłyszy dzisiaj to wezwanie: „Szukajcie tego, co w górze”! – apelował bp Iwanecki.

Po nabożeństwie jego uczestnicy przeszli w procesji różańcowej po cmentarnych alejach. Na cmentarzu Centralnym, podobnie jak na innych gliwickich nekropoliach, można było spotkać wielu wolontariuszy kwestujących na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na rozpoczętą już rozbudowę placówki. W tym roku zebrano rekordową sumę ponad 223,5 tys. zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast