Nowy numer 46/2018 Archiwum

Dla Boga nie ma bezimiennych

– Chcesz być święty? Chcesz być szczęśliwy? – pytał bp Andrzej Iwanecki wiernych gromadzących się na największej gliwickiej nekropolii.

Na cmentarzu Centralnym w Gliwicach bp Andrzej Iwanecki 1 listopada przewodniczył nabożeństwu za zmarłych. Wcześniej wierni przeszli tam w procesji z kościoła Wniebowzięcia NMP. – W niebie jest wielu świętych, którzy stoją przed majestatem Boga. (…) Dla Boga nie ma bezimiennych. On zna każdego po imieniu – przekonywał biskup. – Gdybyśmy zapytali: „Czy chcesz być święty?”, to może niejeden z nas odpowiedziałby, że to chyba nie dla mnie, że to dla innych. Ale gdybyśmy już zapytali, czy chcesz być szczęśliwy, żyć w klimacie miłości, kochać i czuć się kochanym, czy chcesz doświadczać piękna, dobra i mądrości, to każdy z nas odpowiedziałby pozytywnie – mówił.

Dostępne jest 51% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy