Nowy numer 15/2024 Archiwum

Kwesty na cmentarzach

Przy okazji uroczystości Wszystkich Świętych na wielu cmentarzach zbierane będą pieniądze na różne cele.

Zakrojoną na szeroką skalę kwestę na cmentarzach jak co roku organizuje Gliwickie Hospicjum Miłosierdzia Bożego. Pozyskane z niej środki zostaną przeznaczone na rozpoczętą już rozbudowę placówki przy ul. Daszyńskiego. Kwesta będzie prowadzona od 1 do 4 listopada. W zeszłym roku zebrano ponad 167 tysięcy złotych!

Placówkę można także wesprzeć, kupując kalendarz gliwickiego Hospicjum Miłosierdzia Bożego na 2019 rok, przygotowany przez Zygmunta Suchańskiego, dawnego prezesa zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Gliwicach. Dochód przeznaczany jest na bieżące potrzeby.

W dzień Wszystkich Świętych, 1 listopada, tradycyjną kwestę „Bliźniemu Swemu” przeprowadza Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta. Na zabrzańskich cmentarzach pieniądze zbierać będą pracownicy, członkowie i sympatycy towarzystwa, ważne osoby życia społecznego oraz młodzież ze szkół miasta. Zebrana kwota będzie przeznaczona na pomoc dzieciom i matkom przebywającym w Ośrodku Wsparcia w Zabrzu-Rokitnicy, osobom skrajnie ubogim i bezdomnym mężczyznom.

Kwesta towarzystwa odbędzie się na cmentarzach:

  • Parafia św. Andrzeja Apostoła – cmentarze przy ul. Wolności, ul. Staromiejskiej i ul. Pokoju;
  • Parafia św. Józefa – przy ul. Ptasiej i ul. Czołgistów;
  • Parafia św. Anny – cmentarz przy ul. Czołgistów;
  • Parafia św. Macieja – cmentarz przy ul. Kondratowicza;
  • Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rokitnicy – cmentarz przy ul. kard. Wyszyńskiego 14.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy