Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Pobiegli nocą dla Jana Pawła II

Z Lisowic do Wadowic - po raz dziesiąty upamiętnili dzień wyboru Polaka na papieża.

Do pokonania mieli 135 kilometrów. Biegną zawsze w nocy z 15 na 16 października dla uczczenia Jana Pawła II. Nocna sztafeta zainicjowana została i kontynuowana jest przez członków klubu KS UNIA Lisowice, a pomysłodawcą biegu jest Krzysztof Brol. W tym roku pobiegło siedmiu uczestników.

- Chwała nie tyle tym, którzy rozpoczynają jakieś dzieło, nawet nie tym, którzy je kończą, ale tym, którzy je kontynuują - zauważa ks. Rafał Wyleżoł, proboszcz parafii św. Jana Nepomucena w Lisowicach. - Dobrze, że dużo się biega i jednocześnie upamiętnia różne rocznice. Ale trzeba pamiętać, że 10 lat temu nie było tyle biegów związanych z takimi okazjami, co dziś. Dlatego tym bardziej należy docenić uczestników tej sztafety, zwłaszcza pana Krzysztofa Brola, który ją wymyślił. A dziś troszczy się o ten bieg, mobilizuje innych i sam biegnie - podkreśla.

Bieg rozpoczął się Apelem Jasnogórskim w kościele w Lisowicach, gdzie uczestników pożegnały rodziny i parafianie. W tym roku sztafeta odbyła się w 40. rocznicę wyboru Jana Pawła II, a oni pobiegli już po raz dziesiąty.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy