Nowy numer 08/2020 Archiwum

Pobiegli nocą dla Jana Pawła II

Z Lisowic do Wadowic - po raz dziesiąty upamiętnili dzień wyboru Polaka na papieża.

Do pokonania mieli 135 kilometrów. Biegną zawsze w nocy z 15 na 16 października dla uczczenia Jana Pawła II. Nocna sztafeta zainicjowana została i kontynuowana jest przez członków klubu KS UNIA Lisowice, a pomysłodawcą biegu jest Krzysztof Brol. W tym roku pobiegło siedmiu uczestników.

- Chwała nie tyle tym, którzy rozpoczynają jakieś dzieło, nawet nie tym, którzy je kończą, ale tym, którzy je kontynuują - zauważa ks. Rafał Wyleżoł, proboszcz parafii św. Jana Nepomucena w Lisowicach. - Dobrze, że dużo się biega i jednocześnie upamiętnia różne rocznice. Ale trzeba pamiętać, że 10 lat temu nie było tyle biegów związanych z takimi okazjami, co dziś. Dlatego tym bardziej należy docenić uczestników tej sztafety, zwłaszcza pana Krzysztofa Brola, który ją wymyślił. A dziś troszczy się o ten bieg, mobilizuje innych i sam biegnie - podkreśla.

Bieg rozpoczął się Apelem Jasnogórskim w kościele w Lisowicach, gdzie uczestników pożegnały rodziny i parafianie. W tym roku sztafeta odbyła się w 40. rocznicę wyboru Jana Pawła II, a oni pobiegli już po raz dziesiąty.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama