Nowy numer 08/2020 Archiwum

Dzień Jana Pawła II

W niedzielę w gliwickiej katedrze Msza, a pod wieczór koncert w Zabrzu.

Z okazji Dnia Papieskiego, organizowanego co roku dla upamiętnienia wyboru Jana Pawła II, w gliwickiej katedrze 14 października o 12.30 sprawowana będzie Msza pod przewodnictwem bp. Jana Kopca.

Będzie to także Eucharystia w intencji nauczycieli, katechetów i wychowawców, w związku z Dniem Edukacji Narodowej, na którą zaprasza duszpasterstwo tego środowiska.

Koncert w 40. rocznicę wyboru Jana Pawła II odbędzie się o 17.00 na placu przy kościele św. Wojciecha w Zabrzu, przy którym ustawiony jest tzw. krzyż papieski - pamiątka z ołtarza gliwickiego lotniska, przygotowanego na wizytę papieża w 1999 roku.

„Credo", autorstwa Henri Seroki, dla polskiego papieża wykonają Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej, Chór Resonans con tutti, Laurence van Bellingen (Belgia) - sopran, Jan Jakub Monowid - kontratenor. Dyryguje Henri Seroka (Belgia). Msza w kościele wyjątkowo o 16.00.

Dzień Papieża Jana Pawła II - święto ustanowione przez Sejm RP - obchodzone jest co roku 16 października, w kolejną rocznicę wyboru Polaka na papieża.

Równolegle obchodzony jest przez Kościół katolicki w Polsce Dzień Papieski, który przypada w niedzielę poprzedzającą tę rocznicę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama