O wierze śląskich kobiet i nie tylko

Spotkanie z misjonarzem, spektakl Teatru Korez, a na finał koncert zespołu Pectus - na Dniach Kultury Chrześcijańskiej w Kochanowicach.

W tym roku po raz 25. odbędą się Regionalne Dni Kultury Chrześcijańskiej w Kochanowicach - od 12 do 14 października. Kolejne dni będą nawiązywać do podwójnego motta tegorocznej imprezy, którymi są „Jan Paweł II - misjonarz” i „Śląskie kobiety - wiary twierdze”.

Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. dziękczynną za pontyfikat Jana Pawła II w 40. rocznicę wyboru go na papieża - w piątek 12 października o 17.00 w kościele św. Wawrzyńca. A po niej będzie spotkanie z werbistą o. Stefanem Kukułą, misjonarzem pracującym w Argentynie, Urugwaju, Rosji i Chile. Będzie też można zobaczyć wystawę obrazów „Chińskie rysy Maryi”.

W sobotę 13 października w Gminnym Centrum Kultury i Informacji (ul. Lubliniecka 5) o 17.00 odbędzie się inauguracja XXV Regionalnych Dni Kultury Chrześcijańskiej. Następnie występ laureatek konkursu Godomy po naszymu pt. „Je żech stond”, a o 17.30 spektakl Teatru Korez „Mjanujom mie Hanka”. Spotkaniom towarzyszyć będzie wystawa obrazów „Najwybitniejsze śląskie kobiety”. Cena biletu 5 zł, ale wszystkie Hanki wchodzą bez biletu (tylko za okazaniem wejściówki).

Na finał w niedzielę 14 października w GCKiI zaplanowany został koncert zespołu Pectus.

Szczegółowe informacje można znaleźć na: www.gckiikochanowice.naszgok.pl.

.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..