Nowy numer 21/2023 Archiwum

Bez wielkich słów

– Caritas jest dziełem, do którego Kościół przywiązuje ogromną wagę jako do świadectwa, realizacji wskazania, które zostawił nam Jezus Chrystus – powiedział bp Jan Kopiec.

Do sanktuarium Matki Bożej Pokornej 6 października pielgrzymowali pracownicy i wolontariusze Caritas. Mszy św. przewodniczył bp Jan Kopiec, który w homilii podkreślił, że osoby zaangażowane w działania Caritas zajmują się tym, czego inni nie podejmują albo nawet nie zauważają.

– Przez wieki obserwujemy to, jak wielu ludzi mogłoby bez większego wysiłku świadczyć to dobro. Władcy, politycy, różne ważne osoby, które o tym wiele mówią, ale ręki do tego nie przyłożą. I są też ludzie, którzy bez wielkich słów przychodzą drugiemu człowiekowi z pomocą. Historia Kościoła byłaby bardzo uboga, gdyby nie ci, którzy od czasów apostolskich podejmują tę pracę. Wy także stajecie w tym wielkim szeregu, który od dwudziestu wieków w imię Jezusa Chrystusa bierze na siebie ten wysiłek – zwrócił się do zebranych w bazylice. Powiedział również, że jest pod wrażeniem tej pracy, kiedy przegląda coroczne sprawozdania z działalności Caritas w diecezji. – Ile inicjatyw pojawia się w waszych sercach i umysłach, by znaleźć jak najlepszy sposób odpowiadania na to wezwanie Jezusa – stwierdził. Podkreślił działania związanie nie tylko z naszą diecezją, ale też wsparciem potrzebujących w różnych miejscach na świecie, np. w Syrii czy Iraku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast