Odezwa i zaproszenie biskupa

W niedzielę 7 października w kościołach czytane jest "Słowo biskupa gliwickiego na 40. rocznicę wyboru Jana Pawła II i na zamknięcie Pierwszego Synodu Diecezji Gliwickiej".

W liście bp Jan Kopiec przypomina rolę pontyfikatu papieża w życiu Kościoła, świata i naszej ojczyzny. "W tym momencie, z uczuciem przepojonym wdzięcznością, wyrażam serdeczne podziękowanie całej wspólnocie diecezji naszej za aktywne włączenie się w Pierwszy Synod Diecezji Gliwickiej, rozpoczęty uroczyście 25 marca ubiegłego roku. Obecnie trwają prace nad kodyfikacją i redakcją przyjętych statutów, wyznaczających nam na najbliższy czas radosne trwanie przed Panem dla naszego wspólnego dobra. Osobiście nie ukrywam, że owoce naszego synodu łączą się jak najściślej z charyzmatem św. Jana Pawła II, który ogarniał wszystkich - także i nas - swoją pasterską miłością. Za to mu z serca dziękujemy" - czytamy w odezwie.

Biskup zaprasza w liście na uroczyste zamknięcie synodu, które odbędzie się 4 listopada, w dzień św. Karola Boromeusza, duchowego autora synodów nowożytnego Kościoła. O 11.00 w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach odbędzie się uroczysta sesja kończąca obrady, podczas której, w obecności zgromadzenia plenarnego, zostaną podpisane dokumenty synodalne. Następnie o 12.30 w katedrze Świętych Apostołów Piotra i Pawła zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za prawie dwuletnie prace synodalne. Przewodniczyć jej będzie abp Wiktor Skworc.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..