Nowy numer 14/2020 Archiwum

Iskra na ulicach

Modlitwa rozpoczęła się dokładnie o 15.00. Ludzie prosili o miłosierdzie dla siebie i dla całego świata.

W wielu dużych miastach i małych miejscowościach 28 września o godz. 15 ludzie modlili się na placach, skwerach i skrzyżowaniach dróg. „Iskra Bożego Miłosierdzia” to inicjatywa podejmowana co roku w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny. Na przestrzeni lat włączyło się w nią kilkadziesiąt państw w różnych częściach świata.

W Godzinie Miłosierdzia ludzie zebrali się na modlitwie również w Zabrzu-Biskupicach. – To akcja, którą prowadzą księża jezuici, a na całym świecie wierni włączają się w tę modlitwę, do której tak mocno zachęcał Pan Jezus. Czytamy o tym w „Dzienniczku” s. Faustyny. Wiemy, jak wiele łask obiecał tym, którzy będą ją odmawiali i ten kult rozszerzali – mówi ks. Krzysztof Plewnia, wikary parafii Wniebowzięcia NMP. – Chcemy dać świadectwo o tym również na ulicach naszych miast i wiosek. Oddać cześć Panu Bogu i uwielbiać Go za Jego nieskończone miłosierdzie. To jest nasze świadectwo wiary – wyjaśnia.

W tym roku wierni modlili się szczególnie za kapłanów, prosili o pokój na świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu. Modlili się za uchodźców, wszystkie kraje, miasta, rodziny i każdego człowieka oraz w intencji papieskiej na wrzesień, czyli za młodzież na kontynencie afrykańskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama