Nowy numer 30/2021 Archiwum

E-zwolnienia na Śląsku

Co trzeci lekarz w województwie śląskim wystawia już e-zwolnienia. Reszta będzie musiała się w najbliższym czasie dostosować do tego wymogu.

E-zwolnienia na Śląsku   Druk ZuS Zla Zwolnienia L4 FOTO / YouTube - Elektroniczne L4 będzie obowiązkowe od 1 grudnia. Problem mają emerytowani lekarze - przyznaje Tadeusz Urban, prezes Śląskiej Izby Lekarskiej:

Jak dodał T. Urban, dla starszych lekarzy ratunkiem mogą być asystenci medyczni. Minister zdrowia chce, by pomagali oni wypełniać elektroniczne L4. Elektroniczne zwolnienia L4 to udogodnienie dla pacjenta. Nie trzeba będzie dostarczać zwolnienia do zakładu pracy, a także zniknie ryzyko otrzymania mniejszego zasiłku chorobowego z powodu spóźnienia. - W zamian jednak Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie miał lepszą kontrolę nad pacjentem - zaznacza Beata Kopczyńska, rzecznik śląskiego ZUS:

Czy pojawienie się elektronicznych zwolnień wpłynie na rzadsze ich wystawianie? Tego nie wiemy. Jest jednak faktem, że 30-latkowie w Polsce coraz częściej korzystają ze zwolnienia z pracy. Lekarze w ubiegłym roku wystawili im 30 milionów L4. To jest o 300 tysięcy więcej niż 10 lat temu.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama