Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Wymarsz o północy

Z piątku 21 na sobotę 22 września odbędzie się XII Nocna Piesza Pielgrzymka Młodzieży do sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach.

W drodze będzie można zmierzyć się z sobą, podjąć rozmowę o swoim życiu i powołaniu z kimś bardziej doświadczonym w wierze.

Pielgrzymka odbędzie się pod hasłem: „Wy jesteście światłem świata” (Mt 5,14).

- Noc może przerażać. Nie wiem, dokąd iść, gubię orientację. To, czego potrzebuję, to światło. Jezus, mówiąc do uczniów: „Wy jesteście światłem świata”, chce dodać mi odwagi i zaprosić do wspólnego przejścia przez sprawy, których najbardziej się boję - wyjaśnia tegoroczny temat ks. Marcin Paś, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Pielgrzymka rozpocznie się w Gliwicach. Od 21.00 do 23.30 w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II (obok katedry) czynna będzie recepcja, gdzie należy się zapisać. O 22.00 odbędzie się koncert „Jakubowy dar” Gabrieli Blachy, a o 23.00 nabożeństwo w katedrze. Wymarsz nastąpi o północy. Msza św. w sanktuarium w Rudach zaplanowana jest na 9.00. Po błogosławieństwie odbędzie się zawierzenie młodzieży Matce Bożej Pokornej. Odjazd autokarów do Gliwic i Zabrza przewidziano o 10.15.

Osoby chcące wziąć udział w pielgrzymce muszą w punkcie rejestracyjnym podpisać listę uczestnictwa, odebrać opaskę, kupić bilet powrotny do Gliwic lub Zabrza. Na pielgrzymkę należy zabrać ze sobą odpowiedni do pogody ubiór, napoje i jedzenie, latarkę. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział tylko za pisemną zgodą rodziców oraz pod opieką osoby pełnoletniej. Osoba niepełnoletnia w momencie rejestracji składa druk zgody, podpisany przez rodziców.

Koszt uczestnictwa to 10 zł, biletu powrotnego - 8 zł. W pielgrzymce można też wziąć udział, jadąc na rowerze, na rolkach albo biegnąc.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy