Nowy numer 38/2018 Archiwum

Bilans życia

– Oby tak dalej można było spoglądać na was jako na nasze oparcie, jako na powód wspólnej radości i wdzięczności, że można, tylko trzeba chcieć – mówił bp Jan Kopiec do małżonków obchodzących 50. rocznicę ślubu.

Gliwicka katedra 8 września zapełniła się parami, które w tym roku obchodzą złoty jubileusz małżeństwa. Na uroczystość licznie przybyły też ich rodziny oraz proboszczowie parafii, z których pochodzą małżonkowie. – To wspaniały dzień, kiedy można podsumować przebytą piękną drogę, oświeconą łaskami dobrego Boga – przywitał jubilatów bp Kopiec na początku Mszy św. W homilii bp Kopiec podkreślił, że oprócz własnej świadomości tego, kim jesteśmy, oraz solidnego fundamentu wartości „niemałe znaczenie ma także dokładne rozróżnienie, jak społeczeństwo dba o małżeństwa i rodziny, jak ustawodawstwo państwowe kształtuje swoje nastawienie do tej podstawowej komórki życia społecznego”.

Dostępne jest 47% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma