Nowy numer 39/2023 Archiwum

Warsztaty "Młodzi na progu"

Zapisy już trwają. Do wyboru jest kilka bloków tematycznych.

Warsztaty są skierowane do osób już zaangażowanych w program „Młodzi na progu” (MNP) i tych, którzy dopiero chcą z niego korzystać. Powstał w Szkole Nowej Ewangelizacji w Gliwicach i jest przeznaczony do pracy z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Tak naprawdę skierowany jest na ewangelizację. Nie chodzi w nim tylko o przekazywanie wiedzy, ale przede wszystkim o doprowadzenie młodego człowieka do świadomej decyzji wiary, do spotkania z Jezusem jako Osobą i przyjęcia Jego miłości. A docelowo - o stworzenie środowiska wiary dla młodych ludzi, w którym mogliby wzrastać i rozwijać się.

- Dla nas nie jest najważniejszy materiał do przekazania, ale sposób myślenia i wizja pracy z młodymi, dlatego na warsztatach chcemy dzielić się swoimi doświadczeniami - wyjaśnia ks. Adam Koppel, duszpasterz "Młodych na progu".

Poprowadzi warsztaty razem z zespołem biura MNP. - Nie tylko przygotowujemy do bierzmowania, ale przede wszystkim pracujemy z młodymi. Ewangelizujemy ich i chcemy doprowadzić do doświadczenia wspólnoty w Kościele. Tą wizją chcemy się dzielić, pomagać w zrozumieniu tego, dlaczego te materiały związane z programem tak, a nie inaczej wyglądają. Przekazujemy świadectwo, ale też praktyczne umiejętności, np. dotyczące tego, jak pracować z małą grupą. A oparte są one na doświadczeniach, które sami zdobyliśmy w tej pracy - wyjaśnia.

Warsztaty będą składały się z dwóch bloków, z których każdy uczestnik będzie mógł wybrać odpowiedni do swojego zaangażowania temat. Specjalny warsztat przygotowany został dla księży. Do wyboru są takie tematy, jak: prezentacja programu i Rekolekcji Spotkania, nauczanie i świadectwo, uwielbienie, prowadzenie spotkań ekipy oraz rola księdza w programie „Młodzi na progu”. A w drugiej części będzie mowa o tym, jak wystartować z programem, jak prowadzić małą grupę, o formacji uczniów; będą też warsztaty z liturgii.

Warsztaty MNP odbędą się w sobotę 29 września w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach (obok katedry) w godzinach od 9.00 do 17.30. Koszt to 50 zł (materiały, obiad, kawiarenka). Szczegółowe informacje - e-mail: mlodzinaprogu.biuro@gmail.com, a zapisy na: www.mlodzinaprogu.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast