Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Zbroimy się!

Kilkunastu członków KSM pielgrzymowało Szlakiem Orlich Gniazd na Jasną Górę. Gdy przed obrazem Czarnej Madonny ich ksiądz dowiedział się, w jakiej intencji sprawuje Mszę Świętą, przygotowywane od tygodni kazanie… schował do kieszeni.

Pielgrzymkę od ośmiu lat organizuje diecezjalny asystent KSM ks. Marek Mania, ale w tym roku jej zasięg wykracza już daleko poza Tarnowskie Góry, gdzie pracuje jako wikariusz w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła. – To nie tylko samo wędrowanie, to przede wszystkim formacja duchowa. Po pobudce odprawiamy Mszę Świętą na polu namiotowym, odmawiamy brewiarz, a w drodze modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia i Różańcem. Wieczorem, po kolacji, urządzamy „zbrojownię”, czyli zbroimy się słowem Bożym, rozważamy Ewangelię z liturgii i dzielimy się swoimi przemyśleniami – streszcza plan dnia ks. Marek Mania. Jak dodaje, dzięki takim wydarzeniom znacznie wzrasta zainteresowanie wspólnotą, więc jest to też okazja do przyciągnięcia większej liczby młodych.

Kilkunastoosobowa grupa rozpoczęła wędrówkę w sobotę 18 sierpnia w Zawierciu. Pielgrzymka celowo nie jest nastawiona na dużą liczbę uczestników, aby bez charakterystycznego gwaru, w kameralnej atmosferze i wśród malowniczych kraj- obrazów Szlaku Orlich Gniazd móc oddać się modlitwie i refleksji. Jej charakter w pełni nawiązuje jednak do tradycji sierpniowego podążania do duchowej stolicy Polski, a w tym roku dodatkowo pielgrzymi łączą się modlitewnie z wyprawą NINIWA Team i wraz z nimi poświęcają swój trud w intencji młodzieży. Marta, która należy do wspólnoty KSM w Świerklańcu, opowiada, że nie była przekonana, by wziąć udział w pielgrzymce, jednak zachęciły ją animatorki na rekolekcjach dla Dzieci Maryi.

– Znalazłam się tu trochę przypadkiem, ale Pan Bóg uwielbia takie przypadki. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę tu być. Mimo że długie maszerowanie wiąże się z bólem i wielkim wysiłkiem, to czuję, że nie idę sama. Nie tylko dlatego, że wokół są ludzie, do których mogę się odezwać, ale w drodze poczułam Boga i to jest niesamowite – przyznaje. – Czuję, że wszystkie intencje, z którymi idę, są wysłuchane – dodaje.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy