To była 26. diecezjalna i 372. gliwicka piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Według oficjalnych statystyk wzięły w niej udział 1303 osoby w 11 grupach. Wśród nich było 32 księży, 14 kleryków, 9 sióstr zakonnych i jedna para młoda. Najmłodszym pielgrzymem był 4-miesięczny Franciszek, najstarsi zaś – Janina i Alfred – mieli po 86 lat. Kolorowe grupy wyruszyły na szlak w czwartek 16 sierpnia po porannej Eucharystii w gliwickiej katedrze Świętych Apostołów Piotra i Pawła (grupa z Kuźni Raciborskiej wyszła już dzień wcześniej, a kilka innych – z Toszka, Tarnowskich Gór i Lublińca – dołączyło nieco później). Większość pątników pokonała pieszo około 130 kilometrów.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Czytasz fragment artykułu
Subskrybuj i czytaj całość
już od 14,90 zł








