Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Arkadiusz Czech: Tarnogórzanie rozczarowani Tour de Pologne

- Władze Tarnowskich Gór będą negocjować z Lang Team zadośćuczynienie za skrócenie trasy etapu Tour de Pologne w tym mieście - zapowiedział w Radiu eM burmistrz Arkadiusz Czech.

Arkadiusz Czech: Tarnogórzanie rozczarowani Tour de Pologne (08.08.2018)
Radio eM
Po tym, jak w niedzielę kolarze Tour de Pologne zostali błędnie skierowani na trasę po starcie II etapu tego prestiżowego wyścigu i nie przejechali pętli wokół Tarnowskich Gór, mieszkańcy czują się rozczarowani. Mówił o tym w „Rozmowie poranka” Radia eM burmistrz miasta Arkadiusz Czech. Wyraził zdziwienie takim błędem, tym bardziej że – jak podkreślił – poprzedzająca peleton kolumna samochodów była prawidłowo skierowana na ul. Sienkiewicza, gdzie rozpoczynała się zaplanowana pętla prowadząca przez szereg dzielnic miasta. Tam mieszkańcy czekali, aby kibicować zawodnikom. Tymczasem kolarzy pokierowano od razu w stronę wyjazdu z miasta.

Burmistrz zapowiedział, że zaraz po zakończeniu Tour de Pologne wybiera się na spotkanie z organizatorem, czyli Lang Team, żeby negocjować sposób zadośćuczynienia. Za zorganizowanie wyścigu na terenie Tarnowskich Gór miasto ma zapłacić 200 tys. zł. Na razie uiściło połowę tej kwoty.

Gość Radia eM potwierdził też, że miasto będzie pokrywać za mieszkańców opłaty za odprowadzaną wodę deszczową. Rada Miasta podjęła decyzję o tym, że miasto zapłaci za swoje drogi, swoje nieruchomości oraz mieszkalne nieruchomości tarnogórzan. Natomiast przedsiębiorstwa będą musiały same ponieść koszty odprowadzania wód opadowych i roztopowych.

Od 1 stycznia 2018 r. wzrosły opłaty za odprowadzanie wody deszczowej. Tak zdecydował Sejm, uchwalając nowe prawo wodne. Pieniądze trafiać mają już nie do urzędów marszałkowskich, ale do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy