Nowy numer 08/2020 Archiwum

Ku czci św. Jacka

Już w najbliższą sobotę w Kamieniu Śląskim rozpocznie się odpust. Potrwa trzy dni.

W sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śl. – miejscu jego urodzenia - w sobotę 11 sierpnia rozpocznie się odpust ku czci świętego.

Program obchodów jest szeroki. W sobotę o godz.18 – Msza św. wraz z nieszporami. Przewodniczyć będzie bp Jan Wieczorek, emerytowany biskup gliwicki, który obchodzi 60. rocznicę święceń kapłańskich.

W niedzielę 12 sierpnia uroczystości rozpoczną się o godz. 10 modlitwą wprowadzającą w dzień. O godz. 11 – Msza św., której przewodniczyć będzie abp Alfons Nossol. Po Mszy św. procesja z Najświętszym Sakramentem do sanktuarium św. Jacka.

O godz. 14 wystąpi Gminna Orkiestra Dęta z Gniewina, a o 15 nabożeństwo do Ducha Świętego z procesją z Najświętszym Sakramentem do sanktuarium. Przewodniczenie: biskup opolski Andrzej Czaja.

Natomiast w poniedziałek 13 sierpnia o godz. 17 bp Andrzej Czaja odprawi Mszę św. z pielgrzymami idącymi na Jasną Górę. Po Mszy św. nastąpi poświęcenie tablicy upamiętniającej zaginionego w Alpach ks. Krzysztofa Grzywocza. Tablica będzie umieszczona przy bramie z dzwonami na placu przed sanktuarium św. Jacka.

Wszystkie wyżej wymienione punkty programu odbędą się na placu przed sanktuarium.

Natomiast Jarmark Odpustowy u św. Jacka zorganizowany będzie w parku przy sanktuarium. Rozpocznie się w niedzielę 12 sierpnia o godz. 15 zawodami w rzucie kamieniem. O godz. 16 wystąpi Karolina Trela (repertuar biesiadny), następnie kabaret Tenor Show (16.30 – 18.00). O godz. 18 na scenie ponownie pojawi się Karolina Trela, a od 19 do 23 będzie zabawa.

Ku czci św. Jacka   Plakat zapraszający na odpust Sanktuarium św. Jacka

« 1 »

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama