Nowy numer 23/2021 Archiwum

III Bytomski Bieg Trzeźwości

Bieg jest głośnym sprzeciwem wobec uzależnień, które niszczą człowieka i jego rodzinę.

W Parku Miejskim im. Franciszka Kachla 4 sierpnia odbędzie się III Bytomski Bieg Trzeźwości.

- To zielony bieg nadziei. Nadziei dla tych, którzy zmagają się z uzależnieniem, ale i naszej nadziei na zupełnie inny świat, w którym problem nałogów będzie coraz mniejszy. Dlatego każdy uczestnik niech zabierze ze sobą coś zielonego - koszulkę, buty, opaskę, cokolwiek - zachęcają organizatorzy. - Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy chcą razem z nami pokazać całemu światu, że wierzą w rzeczywistość wolną od nałogów i wierzą też w ludzi, którzy podejmują się trudu terapii, tak jak robią to młodzi uzależnieni w Domu Nadziei. W ostatnich edycjach były rodziny z dziećmi, również z dziećmi w wózkach, osoby niepełnosprawne, osoby które biegają na co dzień, ale również i te, które dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem. To piękne, że łączy nas wszystkich taka ważna idea, jak budowanie społeczeństwa wolnego od uzależnień.

Bieg ma charakter rekreacyjny. Wygrywa każdy, kto bierze udział. Można biec albo tylko przespacerować się, np. z kijkami do nordic walking.

Środki pozyskane w tym dniu zostaną przeznaczone na dofinansowanie remontu powstającego w Gliwicach Domu Nadziei, całodobowego ośrodka terapii i rehabilitacji dla młodzieży uzależnionej od substancji psychoaktywnych. Na biegu obecny będzie Przemysław Siemieniec, który dzień później wyrusza do Santiago de Compostela w intencji tego remontu.

Ważne!

  • Dystans biegu: 2,5 lub 5 km - jedno lub dwa okrążenia.
  • Limit uczestników - 700.
  • Wpisowe - 20 zł.

Program

  • 9.00 do 10.40 - weryfikacja zawodników.
  • 10.45 - przygotowanie do biegu.
  • 11.00 - start.

Dzieci mogą biec, pod warunkiem podpisania odpowiedniego oświadczenia przez rodzica lub opiekuna w dniu biegu, w trakcie weryfikacji uczestników. Warunkiem udziału jest zapisanie się, można to zrobić jeszcze w dniu biegu.

Regulamin dostępny jest na stronie Domu Nadziei.

III Bytomski Bieg Trzeźwości   Poprzednia edycja biegu. Dom Nadziei Bytom

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama