Nowy numer 42/2019 Archiwum

Na lotnisko autobusem

Cztery metropolitalne linie połączą Międzynarodowy Port Lotniczy w Pyrzowicach z głównymi miastami Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Linie lotniskowe: AP1, AP2, AP3 i AP4 ruszą najprawdopodobniej w czwartym kwartale br. Połączą Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice Airport w Pyrzowicach z głównymi miastami Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, w tym z Gliwicami, Katowicami, Sosnowcem, Tychami, Piekarami, Bytomiem i Zabrzem. Połączenie będzie obsługiwane przez KZK GOP, który ogłosił przetarg.

Z Gliwic autobus będzie wyruszał z pl. Piastów. Zgodnie z planem, zatrzyma się na przystankach: Zabrze Multikino – Bytom-Karb – Piekary Śląskie-Szarlej Kaufland – Pyrzowice Port Lotniczy. Autobusy będą kursowały w godz. od 2 do 21 w 60-minutowych odstępach oraz między godz. 21 a 2 co 90 minut. Szacowany czas przejazdu to 64–76 minut. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia pracuje nad tym, by cena biletu odpowiadała cenie aktualnego biletu całodobowego i wyniosła 14 zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL