Jesteśmy umiłowanymi dziećmi Boga

W Kokotku od poniedziałku trwają rekolekcje dla Dzieci Maryi diecezji gliwickiej.

Uczestniczy w nich 35 dziewczyn, formowanych przez 5 animatorów. Głównym prowadzącym jest ks. Marek Mania, wikary z parafii śś. Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach i asystent diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

– Jest to czas wypoczynku dla dzieci razem z Panem Bogiem, który kształtuje chrześcijańskiego ducha. Każdego dnia mogą brać udział w różnego rodzaju zabawach na boisku czy basenie, ale przede wszystkim mają czas na modlitwę, rozważanie słowa Bożego oraz Eucharystię. W trakcie tych rekolekcji rozważamy słowa modlitwy „Ojcze nasz”. Jest to modlitwa, którą odmawiamy bardzo często bezmyślnie. Dlatego odkrywamy na nowo prawdę, że jesteśmy umiłowanymi dziećmi Boga, który nie jest surowym sędzią, tylko troskliwym Ojcem – mówi ks. Mania.

Jesteśmy umiłowanymi dziećmi Boga   Odnowienie przyrzeczeń Jan Maniura We wtorek Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił bp Andrzej Iwanecki. W trakcie Eucharystii dziewczyny odnowiły swoje przyrzeczenia, które składają, wstępując do Dzieci Maryi.

– Każdy z nas ma swoją rodzinę, która nas kocha i się o nas troszczy. I mamy o rodzinę dbać, jednak Jezus mówi: „Kto spełnia wolę Ojca mego, który jest w niebie, ten jest Mi bratem, siostrą i matką” – powiedział w homilii bp Iwanecki. – Jezus uczy nas, że oprócz więzów krwi są jeszcze więzy ducha, wiary oraz modlitwy do Boga. I te osoby, które spełniają Bożą wolę, należą do rodziny Jezusa. Dlatego pytanie o przynależność do Jezusa jest równoznaczne z pytaniem o to, czy chcesz spełniać wolę Bożą – podkreślił.

Po Mszy św. bp Andrzej spotkał się z dziećmi, razem z nimi śpiewał i odpowiadał na pytania.

W środę grupa pojedzie na Jasną Górę, aby oddać pokłon Maryi Królowej oraz uczestniczyć w Mszy św., którą będzie animować.

Jesteśmy umiłowanymi dziećmi Boga   Spotkanie po Eucharystii Jan Maniura – Dzieci są nastawione bardzo pozytywnie i modlitwa z Dziećmi Maryi z innych parafii jest dla nich bardzo budująca. Poznają różne sceny z życia Maryi i później będą je przedstawiać w różnych formach teatralnych. Natomiast pozostali uczestnicy będą zgadywać, która to scena – wyjaśnia Karina Brylok, animatorka. Dodatkowo każdego dnia odbywają się szkoła śpiewu oraz wspólne czytanie Ewangelii. Codziennie wieczorem dzieci mogą zadawać pytania ks. Markowi o to, czego w Piśmie Świętym nie rozumieją.

Rekolekcje, które odbywają się w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA, zakończą się w sobotę. Organizatorzy zapowiadają kolejne w przyszłym roku.

Jesteśmy umiłowanymi dziećmi Boga   I gitara się znalazła... Jan Maniura Jesteśmy umiłowanymi dziećmi Boga   Grupa rekolekcyjna z bp. Andrzejem Iwaneckim Jan Maniura

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..