Już 50 rowerów

Zabrzański Rower Miejski ma dwie nowe stacje - Politechnika Śląska i Rokitnica Pętla.

Od wczoraj w Zabrzu można korzystać już z sześciu stacji wypożyczeń i 50 rowerów.

Do tej pory w Zabrzu dostępne były 32 rowery. Teraz dostępnych jest dodatkowo 18 rowerów, co oznacza, że ich liczba w mieście sięgnęła 50 sztuk. Nowe stacje to Politechnika Śląska i Rokitnica Pętla.

Już wcześniej rowery można było wypożyczać też na stacjach: Sztolnia Port, Sztolnia Królowa Luiza, GUIDO i Plac Dworcowy.

Pilotażowy projekt Zabrzańskiego Roweru Miejskiego miał się zakończyć na początku lipca. W związku z dużą popularnością systemu zdecydowano jednak o przedłużeniu jego funkcjonowania aż do końca listopada oraz o rozbudowie o nowe stacje i rowery.

Z Zabrzańskiego Roweru Miejskiego może skorzystać każdy zarejestrowany w systemie użytkownik. Rejestracji można dokonać m.in. na stronie ZabrzanskiRowerMiejski.pl. Należy też wpłacić 10 zł opłaty inicjalnej, z której finansowane będą przyszłe wypożyczenia. Pierwsze 15 minut każdej przejażdżki jest bezpłatne. Za wypożyczenie nieprzekraczające godziny zapłacimy 1 zł, za drugą godzinę - 2 zł, za trzecią - 3 zł, a za czwartą i każdą następną - po 4 zł.

Zabrzański Rower Miejski to jeden z 7 w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i ponad 30 funkcjonujących w Polsce systemów Nextbike. Ze wszystkich systemów Nextbike można korzystać za pomocą jednego konta użytkownika, rejestracja w zabrzańskim systemie umożliwia więc wypożyczenie roweru, m.in. w Katowicach, Gliwicach, Warszawie, a nawet za granicą, np. w Berlinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..