Nowy numer 42/2019 Archiwum

Motocykliści w naszych sanktuariach

Najpierw w Prudniku-Lesie, potem na Górze Świętej Anny.

Opolskie Towarzystwo Motocyklowe po raz 11. organizuje zlot motocyklowy wokół sanktuarium św. Józefa w Prudniku Lesie. – To jedyny zlot motocyklowy w Polsce z Mszą św. – zaznacza dr Artur Żurakowski, organizator prudnickiego zlotu.

Początek zlotu w najbliższy piątek (27 lipca) o godz. 20 występem McElectric Cover Band.

W sobotę od rana wiele atrakcji motocyklowych (parada, przejażdżki grupowe, pokazy stuntu i crossu, wyboru). Uczestnicy zwiedzą także celę, w której uwięziony był kard. Stefan Wyszyński. O godz. 18 uroczyste otwarcie zlotu i Msza św. dla chętnych motocyklistów. Wieczorem – koncerty i zabawa przy ognisku do samego rana. Odjazd w niedzielę o godz. 11. Z oszczędności zlotowych sfinansowane będzie kolędowanie dla dzieci potrzebujących organizowane przez OTM w prudnickim sanktuarium.

Natomiast tydzień później (5 sierpnia) na Górze św. Anny odbędzie się już 16. Międzynarodowa Pielgrzymka Motocyklistów. Zbiórka w Grocie Lurdzkiej o godz. 9, a o 11.30 zostanie tam odprawiona uroczysta Msza św. Widoku Góry św. Anny oblężonej przez kilka tysięcy uczestników na wspaniałych motorach nie da się odzobaczyć.

W tym roku organizatorzy pielgrzymki postawili sobie za cel wsparcie dzieci z Aleppo, Fundacji Tobiaszki, DPS-Nysa oraz Stowarzyszenia OGNIK.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL