Nowy numer 46/2019 Archiwum

Wakacje z Duchem Świętym

W Międzybrodziu Bialskim trwają diecezjalne rekolekcje Dzieci Maryi.

Przez dwa tygodnie, od 2 do 13 lipca, dziewczyny z grup Dzieci Maryi przebywają na rekolekcjach. W tym roku tematem przewodnim jest Duch Święty.

- Chcemy przypomnieć uczestniczkom rekolekcji, że każdy chrześcijanin powinien być otwarty na działanie Ducha Świętego, bo tak jak działał On w życiu Najświętszej Maryi Panny, tak może działać w życiu każdej z nich. Chcemy, żeby lepiej poznały tę Trzecią Osobę Trójcy Świętej, żeby modliły się do Ducha Świętego przy podejmowaniu różnych decyzji - mówi ks. Leszek Skorupa, który jest odpowiedzialny za rekolekcje, których temat brzmi „Niech zstąpi Duch Twój”. - Cieszymy, że tyle osób chce zapraszać na swoje wakacje Boga i w ten sposób przeżywać ten czas. Nie tylko wypoczywając, ale też coraz bardziej otwierając na Boga, razem z innymi, którzy mają te same wartości.

Wakacje z Duchem Świętym   Serca symbolicznie ofiarowanie podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej Archiwum prywatne W rekolekcjach uczestniczy 48 osób. Dziewczyny z grup Dzieci Maryi pochodzą z Gliwic, Bytomia, Zabrza i Lublińca. Oprócz zajęć formacyjnych, w programie są wyjścia w góry, wycieczki, rejs statkiem po jeziorze Żywieckim. Uczestniczą w podchodach, zajęciach sportowych i tzw. kreatywnych np. z szycia teleturniejach. W planie ich pobytu w Międzybrodziu Bialskim znalazł się nawet Bal Wszystkich Świętych.

Konferencje o powołaniu głosili diakon Michał Cieśliński i kleryk Mateusz Beer, którzy razem z animatorkami Dzieci Maryi są wychowawcami na rekolekcjach. Uczestniczki rekolekcji spotkały się też z siostrami serafitkami i służebnicami Ducha Świętego.

Wakacje z Duchem Świętym   Msza św. odprawiana na Hrobaczej Łące Archiwum prywatne

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama