Nowy numer 41/2019 Archiwum

Kamila tuż za podium

W ogólnopolskim konkursie biblijnym reprezentująca diecezją gliwicką Kamila Dymarek z Lublińca zajęła IV miejsce.

Każdego roku konkurs przyciąga niemal 30 tys. młodych ludzi z całej Polski. Finał 22. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej odbył się 5 czerwca w klasztorze ojców franciszkanów w Niepokalanowie.

W ostatecznych eliminacjach wzięło udział 118 finalistów. Spośród nich wyłoniono 7 laureatów. Po ogłoszeniu wyników części pisemnej młodzież wzięła udział w etapie ustnym konkursu. Pytania dotyczyły m.in. synagog żydowskich w Filippi, zadań niewolników w starożytności czy przebiegu podróży św. Pawła po jego nawróceniu.

Najlepsze okazały się: Kamila Paluch z archidiecezji krakowskiej (I miejsce), Katarzyna Zelek z diecezji tarnowskiej (II), Martyna Zarzycka z archidiecezji warszawskiej (III). W gronie laureatów znalazły się również: Kamila Dymarek z diecezji gliwickiej i Dominika Dereń z archidiecezji przemyskiej (ex aequo IV miejsce), Ewelina Knopek z diecezji bielsko-żywieckiej (VI miejsce) oraz Piotr Krzyżak z archidiecezji wrocławskiej (VII miejsce). Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w auli św. Bonawentury.

Kamila Dymarek, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Lublińcu, już po raz kolejny znajduje się w gronie laureatów tego konkursu. W ubiegłym roku zajęła I miejsce.

Uczestnicy tegorocznej edycji konkursu poznawali Księgę Psalmów, List do Galatów i List do Filipian wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL